Görüntüleme Ve Röntgen

Görüntüleme ve Dijital Röntgen Hizmetleri
Teşhis edilmesi zor vakalarda, çıplak gözle görülmekte zorluk çeken olgu ve vakalarda, gebelik teşhisi, kırık ve yumuşak doku zedelenmelerinde, tümör olgularında, abdomen muayenesinde yardımcı cihazlardan faydalanarak doğru teşhise gitmeyi amaçlayan Konak Veteriner Kliniği bir vizyona sahiptir.

I. DR: Yüksekten düşme, Trafik kazası, Öksürük, Burun akıntısı, Bağırsak enfeksiyonları, Yabancı cisim yutma,kırık,topallık,solunum güçlüğü vb. durumlarda vücudun içindeki yapıların daha detaylı görüntülenmesi için kullanılan teşhis yöntemidir. Kliniğimizde kullanılan cihazlar son teknoloji ürünü olup daha net görüntü ve daha az radyasyon yayma özelliğine sahiptir.

II. USG: Gebelik, tümöral yapılar, yabancı cisim, böbrek taşları,idrar kesesi taşlar vb. durumların teşhisi için kullanılan tetkik yöntemidir. Aynı zamanda; karaciğeri, dalak, safra kesesi, böbrek gibi iç organların incelenmesinde kullanılır.

III. Video Otoskop: Kulakta akıntı, kaşıntı vb. durumlarda; Kulak membranı ve kulak yolunu cihaz yardımıyla kamera görüntüleri alarak doğru teşhis için kullanılan ideal yöntemdir.

IV.Endosko: Ağız boşluğu,yemek borusu ,mide ,ince bağırsağın bir kısmı, akciğer nefes borusu ,burun,kulak,vajina,rektum ve kolon gibi dışarıya açılan organların görüntülenmesinde bu organlardan örnek alınmasında ve anormalliklerin giderilmesinde kullanılır

 

 

Kullanılan Cihazlar

Konak veteriner kliniği olarak son teknolojik cihazlar kullanmaktayız. Kliniğimizde bulunan bazı cihazlar;
Cihaz
Cihaz 1
Cihaz 2
Cihaz 3